Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi Konsepti Haline Getirilecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi Konsepti Haline Getirilecek
AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz TBMM Genel Kurul çalışmalarına verilen arada bakanlar ile görüşme fırsatı buldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen iki milletvekili yaptıkları açıklamada Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi konsepti haline getirileceğini ifade ettiler.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz TBMM Genel Kurul çalışmalarına verilen aralarda, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile makamlarında görüştü. İki milletvekili bakanlarla yaptıkları görüşmelerle ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı. Mete ve Otgöz, yaptıkları ortak açıklamada Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi konsepti haline getirileceğini söylediler.
Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete ve Yakup Otgöz’ün ortak açıklaması şu ifadelerden oluştu:
“Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi konsepti haline getirilecek. Yatak sayısı yapılacak olan ek bina ile birlikte kademeli olarak 1.500 çıkarılacak. Hastanede önemli bir ihtiyaç olan otopark konusu da yer tahsisi ile çözüme kavuşturulacak. Fethiye’de mevcut 223 yataklı, B hizmet Rolü’nde faaliyet gösteren Hastanemiz özellikle yaz aylarında aşırı yoğunluk yaşamaktadır. Bundan dolayı; yeni 500 Yataklı Fethiye Devlet Hastanesi yapımı planlandı. Hastanenin yer tahsisi çalışmaları devam ediyor. Yer tespiti sonrası ihale aşamasına geçilecek. Muğla’nın coğrafi yapısı ve tatil bölgesi olması nedeniyle yaz döneminde nüfus artışı, sağlık alanında da yoğunluk yaşanmasına neden olmaktadır. Buna bağlı olarak; doktor, hemşire ve sağlık personeli ihtiyacı yaşanmaktadır. Personel ihtiyacımızı Sayın Bakanımıza ilettik. Sağlık alanında da ihtiyaçların karşılanması ve hemşerilerimize en iyi şartlarda hizmet verilmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Muğla’ya ilgi ve destekleri için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya sevgili hemşerilerim adına en kalbi teşekkür ve şükranlarımı sunuyoruz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni asgari ücret net 11 bin 402 TL olarak açıklandıÖnceki Haber

Yeni asgari ücret net 11 bin 402 TL olar...

SAĞLIK EVİ 15 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEKSonraki Haber

SAĞLIK EVİ 15 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar