Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü
Serkan Demir C4

“Sağlıkta Şiddeti Üretenlere Karşı Sözümüz Var Diyoruz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Sağlıkta Şiddeti Üretenlere Karşı Sözümüz Var Diyoruz”
MEET LOUNGE.
Başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere çok sayıda sağlık meslek örgütü üyesi sağlık emekçileri bugün iş bırakma eylemi yaptı. Grev kapsamında 1 gün boyunca acil sağlık hizmetleri dışında hastanelerde ve aile hekimliklerinde hizmet verilmedi.
GÜLER ODUN-KÖMÜR - BARGELLO
MURAT OZALİT

Başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere çok sayıda sağlık meslek örgütü üyesi sağlık emekçileri bugün iş bırakma eylemi yaptı. Grev kapsamında 1 gün boyunca acil sağlık hizmetleri dışında hastanelerde ve aile hekimliklerinde hizmet verilmedi.
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Genel Sağlık İşçileri Sendikası (Genel Sağlık-İş), Hekim Birliği Sendikası, Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekim Sen), Kamu Diş Hekimleri Derneği (KADHED), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Tabip ve Diğer Sağlık Çalışanları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kamu Görevlileri Sendikası (Tabip Sen), Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) üyesi sağlık çalışanlarının katılımıyla bugün Türkiye genelinde grev gerçekleştirildi. Acil sağlık hizmetleri dışında hizmet verilmedi.
Grev kapsamında Milas Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı. Muğla Tabip Odası Milas Temsilcisi, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Süleyman Koç tarafından okunan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Biz, “Başka Kamil Furtun’lar Ersin Arslan’lar olmasın, yaşatmak için yaşamak istiyoruz” diyenler,
Biz; gecesi gündüzü olmayanlar, biz, hastalandıran bu sağlık sistemine göz yummayan, toplum sağlıksızken nefes alamayanlar, biz; bu gördüğünüz binalarda sistemin tüm başarısızlığının altında bırakılanlar; biz; aylardır oyalama taktikleri ile yok sayılan, emeği hiçleştirilen, mesleği değersizleştirilenler, biz; KHK ve güvenlik soruşturmalarıyla, aile hekimliği ceza yönetmeliğiyle baskı altına alınmaya çalışanlar, tüm bu olumsuzluklara rağmen; biz “giderlerse gitsinler”e boyun eğmeyenler; mesleğinin beyazını karanlığa ışık yapanlar; emek bizim, söz bizim diyoruz. Uzun mesailerde, yorucu nöbetlerde, kışkırttığınız sağlık taleplerine yanıt vermeye çalışan emeğin sahibi olarak BİZLER, milyonlar; yoksulluk sınırı altı ödemelere, bizleri ölümüne çalıştıranlara, sağlıkta şiddeti üretenlere karşı sözümüz var diyoruz.
Yeni yasa teklifiyle yeniden farkına vardığınız gibi Meclis’te, ekranlarda yürüttüğünüz senaryolarınız; hem bizlerin hem de toplumun gözünde artık hükümsüzdür.
Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz.
Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz.”

 

 

Üstekler

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milas TMO Hububat Alımlarına BaşladıÖnceki Haber

Milas TMO Hububat Alımlarına Başladı

Öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz ulaşımSonraki Haber

Öğrencilere ve sınav görevlilerine ücret...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar