Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü

MİZO’dan Eğitim ve Bilgilendirme

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİZO’dan Eğitim ve Bilgilendirme
Milas Ziraat Odası tarafından üyelerin de katılımıyla bilgilendirme toplantısı ve eğitim programı düzenlendi. MİZO Başkanı Kahraman Akar, göreve geldiği günden günümüze yaptıkları çalışmaları başlıklar halinde aktarırken, hububat yetiştiriciliği konusunda sunum yapıldı.

Milas – Selimiye karayolu üzerinde bulunan Milas Ziraat Odası Hizmet Binası’nda çiftçilere yönelik eğitim semineri düzenlendi. Milas Ziraat Odası yönetim kurulu üyelerinin, mahalle temsilcilerinin ve çiftçilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya; Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu, Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Süleyman Karatoprak ve Şekerbank yetkilileri de katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantı, Milas Ziraat Odası Başkanı Kahraman Akar’ın konuşması ile devam etti.
Kürsüye gelen Akar, son yapılan genel kurulunun ardından göreve geldiklerini ve kısa sürede önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, daha önce özel bir firma tarafından kiralanan Toprak Mahsulleri Ofisine ait tesisi MİZO bünyesine kattıklarını, kısa süre içerisinde ise bu tesiste yem üreteceklerini söyledi.
Kırsal mahallede yaşayan üreticilere üretim desteğinde bulunmak üzere geçtiğimiz günlerde uygun fiyatlı tavuk dağıtımı yaptıklarını belirten Akar, kasım ayında da 5 bin adet tavuk dağıtımını yapacaklarını söyledi.
Akar’ın ardından söz alan Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu, Milaslı çiftçiler için MİZO ile el ele çalışmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Hibe ürünlerimiz olacak bu konuda muhtarlarımızdan talep topluyoruz. Tüm ekibimiz sizler için çalışıyor” dedi. Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Süleyman Karatoprak da salondakileri tarımsal alandaki belediye hizmetleri hakkında bilgilendirdi.
Konuşmaların ardından hububat yetiştiriciliği konusunda sunum yapıldı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Polis’ten Kaçamadı.Önceki Haber

Polis’ten Kaçamadı.

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği’nin Olağan Genel Kurulu GerçekleştirildiSonraki Haber

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği’nin O...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar