MİLAS BELEDİYESİ’NE AİT KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİLAS BELEDİYESİ’NE AİT KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI
Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Milas Belediyesi’ne ait Kadın Danışma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Tokat, “Danışma Merkezimiz Milasımıza hayırlı olsun” dedi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, Milas Belediyesi Kadın Danışma Merkezi açılarak hizmet vermeye başladı. Kadın Danışma Merkezi’nde, şiddete maruz kalan ya da şiddete maruz kalma ihtimali bulunan tüm kadınlara ücretsiz sosyal, psikolojik ve hukuksal konularda destek verilecek. Danışma Merkezi’nde ayrıca kadınlara şiddetle mücadelede, 6284 sayılı kanun kapsamında yasal hakları ve önleyici tedbirleri kapsamında bilgilendirme yapılarak kadınların güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Milas Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde verilecek danışma hizmetlerinden hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlar ve 18 yaş altı çocukları da ücretsiz olarak yararlanabilecek. Danışma Merkezi’ne ulaşmak ve çalışmalar hakkında bilgi almak isteyenler, hafta içi mesai saatleri içerisinde 0533 614 29 40 no’lu telefonu arayarak bilgi alabilir.

“DANIŞMA MERKEZİMİZ MİLASIMIZA HAYIRLI OLSUN”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde gerçekleşen açılışta konuşan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Merkez’in açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti. Tokat, “Bugün, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Kadına yönelik şiddet, bir hak ihlalidir ve insanlık suçudur. Bu anlamda 25 Kasım bizler için farkındalık yaratma, şiddet gören kadınlara destek olmak anlamında çok çok önemli bir gündür. Bu vesileyle, şiddet görmüş, sağlığını, hayatını kaybetmiş ve hem kadın hakları konusunda hem de kadına şiddet konusunda mücadele vererek hayatını kaybetmiş bütün insanları saygıyla anıyor, kadına yönelik şiddeti kınıyorum.” dedi. Böyle anlamlı bir günde Kadın Danışma Merkezi’ni açıyor olmaktan mutluluk duyduğunu aktaran Başkan Tokat, “Pandemi koşulları nedeniyle açılış töreni düzenleyemiyoruz. Sosyal Yaşam Merkezi olarak kullanmakta olduğumuz mekanın 1. katında Kadın Danışma Merkezimizi açmış bulunuyoruz. Milasımıza hayırlı olsun.” dedi. İl ve ilçe Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüklerinin işbirliğiyle faaliyetini sürdürecek Merkez’in, Milas Barosu ve Belediye bünyesindeki avukatların dayanışmasıyla, hukuki destek vereceğini aktaran Başkan Av. Muhammet Tokat, “Koronavirüs sürecinde oldukça sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz için ilk etapta telefon üzerinden hizmet vereceğiz. Bu süreçte Danışma Merkezimize ulaşmak ve çalışmalar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0533 614 29 40 numaralı telefondan bilgi alabilir.” dedi. Kadın Danışma Merkezi’nin içerisinde incelemelerde bulunan Başkan Tokat, Danışma Merkezi’nin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SÜRÜCÜLER DİKKAT! KURAL İHLALİ YAPANLAR YANDIÖnceki Haber

SÜRÜCÜLER DİKKAT! KURAL İHLALİ YAPANLAR...

KOVID-19 MİLAS'TA CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR..Sonraki Haber

KOVID-19 MİLAS'TA CAN ALMAYA DEVAM EDİY...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar