Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü

Milas Belediye Başkanı Topuz Görevine Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milas Belediye Başkanı Topuz Görevine Başladı
31 Mart 2024 seçimlerinde yüzde 50.16 oyla Milas Belediye Başkanı seçilen CHP’li Fevzi Topuz, bugün mazbatasını almasının ardından görevi, önceki dönem belediye başkanı Muhammet Tokat’tan teslim aldı. Milas Belediyesi önünde gerçekleştirilen konuşmalarda duygu yüklü anlar yaşandı. Topuz’un ilk mesajı ise, “Hedefimiz Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet çizgisinde Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalarak laik bir belediye yönetmektir.” oldu.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından Milas Belediye Başkanı olarak seçilen Fevzi Topuz, mazbatasını teslim aldı. Mazbatasını belediye meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaşla birlikte Milas Adliyesi’ndeki İlçe Seçim Kurulu’nda Kurul Başkanı İbrahim Uyanık’tan teslim alan Topuz, beraberindeki heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Daha sonra ise Atapark Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, belediye meclis üyeleri ve yüzlerce Milaslı, kent merkezinde yürüyerek Milas Belediye binasına hareket etti. Başkan Topuz’u çok sayıda esnaf ve vatandaş tebrik ederek alkışladı.
Belediye binasında önceki dönem belediye başkanı Muhammet Tokat ve belediye personeli tarafından coşkuyla karşılanan Topuz, Tokat’a çiçek takdim etti.
Fotoğraf çekiminin ardından bir konuşma yapan önceki dönem Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas’ın karakterine ve potansiyeline uygun şekilde gerçekleşen yerel seçimler sonrasında Milas halkı tekrar belediyemizin yönetimini Cumhuriyet Halk Partimizin temsilcileri ile devam etmesini onayladı ve geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı, milletvekili ve parti genel merkez yöneticiliği yapmış değerli büyüğümüz sayın Fevzi Topuz ve değerli meclis üyesi arkadaşlarım büyük bir farkla seçilerek Milas Belediyesi’ni yönetme hakkını elde ettiler. Milas Belediyesi her zaman Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesidir ve CHP’nin kalesi kalmaya devam edecektir.” dedi.
TOKAT: “KALENE HOŞ GELDİN FEVZİ TOPUZ!”
Alanda bulunan coşkulu kalabalığa seslenen Tokat, “3 dönem görev yaptığım süre içerisinde siz değerli partililerimiz ve değerli hemşehrilerimizin güven ve desteğiyle verdiğiniz emaneti en iyi şekilde koruyarak yönetmeye çalıştık. Biz burayı bir kale olarak devraldık, görev yaptığımız süre içerisinde her türlü ihanete karşı bu kaleyi dimdik ayakta tutmak için var gücümüzle çalıştık. Ne mutlu bize ki burayı Cumhuriyet’in ve Atatürk’ün kalesi olarak Sayın Fevzi Topuz’a devrediyorum. Bu onur ve gururu arkadaşlarımızla beraber yaşıyoruz. Bizden sonra da adım gibi eminim, bu kaleyi geliştirmek konusunda Fevzi Topuz ve kıymetli arkadaşlarımız en kapsamlı gayreti yapacaklar, Milas halkının hak ettiği hizmetleri bizlerden daha iyi verme noktasında önemli çalışma yapacaklar. Fevzi Topuz başkanımıza, meclis üyelerimize ve bu mücadelede emeği olan tüm parti üyelerimize, milletvekillerimize, değerli arkadaşlarımıza; herkese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Kalene hoş geldin Fevzi Topuz! Sana iyi korunmuş ve layıkıyla hizmet üretmeye çalışmış bir belediye ve ekibimi devrediyorum. Başarılar diliyorum, yolun açık olsun!” diye konuştu.
BAŞKAN TOPUZ: “BAŞARI HEPİMİZİN OLSUN!”
Milas’ın yeni belediye başkanı Fevzi Topuz ise, “Milas halkı seçim günü büyük bir destekte bulundu. Belediyemizin elindeki imkanlar ve bütçeler çerçevesinde yapacağımız çalışmaları önümüzdeki günlerdeki belediye meclisi çalışma programı ile şeffaf bir biçimde vatandaşlarımızla ve partimizle paylaşacağız. Arkasında siyasi güç olmayan bir çalışmanın başarıya ulaşma şansı yok. Başarı hepimizin olsun, başarı Cumhuriyet Halk Partimizin olsun, başarı sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızın olsun. Bizim hedefimiz Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet çizgisinde Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalarak laik bir belediye yönetmektir.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Milas Belediyesi Başkanlık Makamı’nda devir-teslim töreni gerçekleştirildi, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. Belediyenin mührünü teslim eden Tokat veda ederek makamdan ayrılırken, Başkan Topuz tebrikleri kabul etti.
Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, ‘hayırlı olsun’ tebriğinde bulunmak üzere hediye veya çiçek göndermek isteyen vatandaşların Atatürkçü Düşünce Derneği’ne bağışta bulunmalarını istedi.

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milas’ta Minibüs Şarampole DüştüÖnceki Haber

Milas’ta Minibüs Şarampole Düştü

AK Parti ve MHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını AldılarSonraki Haber

AK Parti ve MHP’li Meclis Üyeleri Mazbat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar