Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü

KILIÇ Holding, Türkiye’nin 3. Büyük Çipura ve Levrek Üreticisi Agromey’i Satın Aldı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KILIÇ Holding, Türkiye’nin 3. Büyük Çipura ve Levrek Üreticisi Agromey’i Satın Aldı!
KILIÇ Holding, sektördeki liderliğini pekiştirmek ve global başarısına bir yenisini eklemek adına çipura ve levrek üreticisi Agromey’i satın aldı.


1993 yılından bu yana, Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi A.Ş. aracılığıyla Türkiye’nin sağlıklı sularında, Avrupa Birliği standartlarındaki tam entegre tesisleriyle balık yetiştiriciliği ve üretimi gerçekleştiren KILIÇ Holding, sektöre yön vermeye devam ediyor. Bu kapsamda, Agromey’in satın alınmasıyla birlikte sektördeki etkinliğini artırmayı hedefliyor.
Kılıç Holding, kurulduğu günden itibaren Türkiye ve farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiği yatırımlar ve tam entegre üretim süreçleri ile sektördeki marka değerini, küresel ölçekte artırmakta.
2 bin 500 çalışanı ve 300 milyon USD’a yaklaşan ihracat hacmi ile çipura, levrek, alabalık, granyöz (kaya levreği) somon alabalık ve orkinos üretiminde Türkiye’de ve Avrupa’da da sektör lideri konumunu gururla koruyan Kılıç Holding, bu çerçevede, sektörün önde gelen, levrek, çipura üreticisi ve ihracatcısı Agromey Grubu satın aldı.
Bu birleşme, 33.000 ton lisanslı çipura levrek üretim kapasitesi, 90.000 tonluk extruder balık yemi üretim tesisi, 80 Milyon adet kapasiteli kuluçkahane, 20.000 m² alanda kurulu işleme/paketleme tesisleri gibi önemli altyapı unsurlarını içermekte olup, 4 kıtada 38 ülkeye ihracat yaparak 75 milyon USD’lık bir ihracat hacmini beraberinde getirmekte.
Satın alınma süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan KILIÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, “Bu stratejik birleşme ile sektördeki liderliğimizi güçlendiriyor, 100.000 Ton’u aşan üretim kapasitemizle açık ara Dünyanın en büyük Akdeniz balıkları üreticisi oluyoruz. Agromey ailesini KILIÇ Holding bünyesine katmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. KILIÇ Holding, 2024 yılında da doğru ve bilimsel yetiştiricilik yöntemleriyle ürettiği balıklar ve tam entegre yapısıyla başarı grafiğini sürdürecek, ülkemize katma değer sağlamaya devam edecektir” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milas’ta Küflenmiş Mantı Satışı Sağlığı Tehdit EdiyorÖnceki Haber

Milas’ta Küflenmiş Mantı Satışı Sağlığı...

Milas Devlet Hastanesi’ne Yeni Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı AtandıSonraki Haber

Milas Devlet Hastanesi’ne Yeni Çocuk ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar